NOWE OPCJE Szkolenia i Doradztwo

Ogranizacja pracy i Zarządzanie czasem

CELE I KORZYŚCI

Warsztaty pozwolą Państwu:

 • zdiagnozować swój poziom efektywności zarządzania sobą w czasie

 • nabyć/rozwinąć umiejętność skutecznego formułowania celów

 • uświadomić sobie korzyści płynące z planowania

 • rozwinąć umiejętność określania wagi i priorytetyzacji wykonywanych zadań

 • zwiększyć stopień posiadanej kontroli nad rodzajem, ilością i kolejnością wykonywanych zadań oraz czasem poświęcanym na ich wykonanie

 • zoptymalizować proces planowania działań swoich i zespołu

 • wypracować praktyczne sposoby eliminacji „złodziei” czasu

TEMATYKA WARSZTATÓW:

 1. AUTODIAGNOZA PODEJŚCIA DO CZASU: Co robię ze swoim czasem? Czy czasem można „zarządzać”?

 2. FUNKCJONOWANIE W CZASIE: Jak czytać własny „zegar biologiczny”? Na czym polega efekt wanny i piły? Jak się ma podzielność uwagi do efektywności działania? Czy lepiej wykonywać kilka czynności naraz, czy po kolei?

 3. OKREŚLANIE CELÓW: Po co określać cele? Jakie funkcje spełniają postawione sobie cele? Jak formułować cele zwiększające prawdopodobieństwo ich realizacji? W jaki sposób wykorzystać kryteria SMART w formułowaniu i weryfikowaniu celów?

 4. PRIORYTETYZACJA: Jak podchodzę do swoich zadań? Czy wiem, co jest ważne, a co pilne? Jak mogę tę wiedzę odpowiednio wykorzystywać w swojej praktyce zawodowej?

 5. PLANOWANIE: Czy planowanie ułatwia czy utrudnia pracę? Jak planować? Z jakich form planowania korzystać? Jakimi zasadami się kierować w trakcie planowania, żeby ograniczać ryzyko frustracji wynikającej z konieczności zmiany planu?

 6. „ZŁODZIEJE” CZASU: Co „kradnie” nam czas? Jak eliminować działania nieefektywne? Jak radzić sobie ze „złodziejami” czasu?

Powyżej prezentujemy ramową propozycję programu. Stanowi ona jedynie punkt wyjścia do skonstruowania indywidualnego projektu szkoleniowego dopasowanego do Państwa potrzeb.

NOWEOPCJE.PL © 2015