NOWE OPCJE Szkolenia i Doradztwo

Umiejętności trenerskie TTT

CELE I KORZYŚCI

Warsztaty pozwolą Państwu:

 • uświadomić sobie kluczowe elementy kształtujące obraz trenera w oczach odbiorców

 • zgłębić specyfikę procesu uczenia dorosłych oraz nabyć/rozwinąć umiejętność zwiększania jego efektywności

 • poznać i przećwiczyć stosowanie narzędzi pomocnych podczas przygotowywania szkolenia

 • poznać różne metody szkoleniowe oraz sposoby ich wykorzystywania w praktyce

 • zapanować nad paraliżującym wpływem stresu przed szkoleniem / wystąpieniem publicznym

 • poznać skuteczne sposoby radzenia sobie z „trudnymi” sytuacjami na szkoleniu

TEMATYKA WARSZTATÓW:

 1. ŚWIADOMA I NIEŚWIADOMA AUTOPREZENTACJA: Jak widzą i odbierają nas uczestnicy? W jakim stopniu nasz wizerunek w oczach grupy pozostaje pod naszą kontrolą?

 2. PRZYGOTOWANIE DO SZKOLENIA: Jakie informacje są nam potrzebne, aby przygotować dobre szkolenie? Jak konstruować cele i korzyści szkolenia? Co powinien zawierać program?

 3. PRZEBIEG SZKOLENIA: Jak i od czego rozpocząć szkolenie? Kiedy i w jakiej formie zawierać kontrakt z grupą? Jak ustawić kolejność poszczególnych elementów szkolenia? Jak dobrze zakończyć? W jakiej formie dokonać podsumowania i oceny szkolenia?

 4. METODY PRACY Z GRUPĄ: Jakie są sprawdzone formy pracy z grupą? Jakie techniki przekazywania wiedzy i umiejętności zastosować? Jak wpływać na lepsze przyswajanie i zapamiętywanie treści? Jak aktywizować i angażować uczestników? Jak korzystać z pomocy audiowizualnych, by rzeczywiście okazały się pomocne?

 5. SPECYFIKA UCZENIA DOROSŁYCH: Na czym polega różnica? Czego oczekują uczestnicy szkolenia? Jak wykorzystać mechanizmy procesu uczenia się w praktyce szkoleniowca?

 6. OPANOWANIE STRESU I NEGATYWNYCH EMOCJI: Co zrobić, by trema i stres nie pokonały wiedzy i przygotowania? Jak konstruktywnie wykorzystać „dreszczyk” emocji?

 7. TRUDNE SYTUACJE SZKOLENIOWE: Co może pójść nie tak? Jak zapobiegać „potknięciom” trenerskim? Czy każda „wpadka” musi skończyć się źle? Jak odpowiadać na pytania i wątpliwości uczestników? Jak reagować na „trudną” publiczność?

Powyżej prezentujemy ramową propozycję programu. Stanowi ona jedynie punkt wyjścia do skonstruowania indywidualnego projektu szkoleniowego dopasowanego do Państwa potrzeb.

NOWEOPCJE.PL © 2015